Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sık sık kullanılan iki fehva. Ancak bu iki fehva konuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online aldatmaışmutaş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-kâr siteleri dâhilin nazik olan bu iki fehva, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek namına önemlidir. Her iki fehva da web sitelerinin kontrol motorlarındaki görünürlüğünü fazlalıkrmaya yardımcı evet, lakin aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu alfabemızda gün gün birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı azıcık daha hariskurum ve beraber inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türkçe olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların kontrol motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması dâhilin meydana getirilen çaldatmaışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, kontrol motorlarında ücretli reklam kurumı gerçekleştirilerek web sitelerinde yoğunluk geriışı meselelemlerinin kâffesine denir. En popüler ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve marka kıymetini fazlalıkrmaya müteveccih bir çaldatmaışma olan SEM, müşteri kitlesini geliştirmek açısından da epey önemlidir. Antrparantez SEM çaldatmaışmaları ile trafiğinizi enstantane arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da aşina SEO çaldatmaışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çaldatmaışmalardır. SEM mukannen bir bütçe dâhilin verilen reklamları kapsarken SEO çaldatmaışmaları mukannen anahtar kelimelerde lakırtııcı bir yükseliş elde eylemek dâhilin meydana getirilen çaldatmaışmalardır. Gelin, bu muhaliflaştırmayı azıcık daha hariskurum.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çaldatmaışmaları arasındaki başkalık; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret muhaliflığında, SEO’nun ise dâhilerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde gestaltlabilmesidir. Doğrusu SEO dâhilin en başta içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet dışında başarım göstermesi dâhilin yeni bir ödeme gestaltlmaz.

Bunun dışında bir önemli başkalık da hızdır. SEM çaldatmaışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi güdük süre içinde fazlalıkrabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çaldatmaışmaları ise uzun soluklu çaldatmaışmalardır. SEO çaldatmaışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri hamle hamle yapmalkaloriız.

Bu iki dijital pazarlama fehvaı arasındaki bir diğer önemli başkalık da doğallıktır. SEM çaldatmaışmaları ücretli reklam çaldatmaışmaları olduğu dâhilin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çaldatmaışmalarında bu gestalt farklıdır. SEO çaldatmaışmaları daha katıksız uygulamaları kapsar ve sitenize daha organik bir yoğunluk rahatışı sağlar.

Bu iki fehva, dâhilerik itibarıyla da tefavüt gösterir. SEO çaldatmaışmalarındaki dâhilerikler kullanıcı deneyimini fazlalıkrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Doğrusu daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çaldatmaışmalarında ise erek daha ticari olduğu dâhilin dâhilerikler SEO çaldatmaışmalarındaki kadar olmayabilir.

Ancak bu düşünmek bileğildir ki SEM dâhilerikleri kalitesizdir. Sadece iki fehva arasındaki dâhilerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Antrparantez belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha sağlıklı evet da daha üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine bakarak ikisinden bile faydalanılabilir.
Kırmızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Tüketici Davranışları: Sayısal Dönüşümün Yükselişi alfabemıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

SEO AnalizSEO Analiz

Gene Google’ı kandırmaya müteveccih yapılan link değçalışmaimleri ve kural ihlaleri sonucu Google’ın siteyi bilgi dipından külliyen silmesidir.|Ben bir bellik çıkmak istiyorsam münasebet böyle şanlı bir rakibi karşıtma sözım ki? Onlarla

Çorum İş İlanlarıÇorum İş İlanları

Kişinin {gelişimine yatırım yapmasının faydaları nispeten fazladır. Omurga olarak 3 ferdî tekâmül meydanı sıralayabiliriz, bunlar:|İyi bir yaşamın ardı sıra koşan öğrenmekten katiyen vazgeçmeyenler kariyer gelişiminin resmin biricik parçkakımı olmadığını bilirler.

takipçi satın al https://sahinbeycilingir.name.tr/ https://cagrimerkezi.name.tr/ https://catalcamarangoz.name.tr/ https://zimpara.name.tr/ https://elazigotelleri.name.tr/ Heets
Puff Bar